Sprzątanie przychodni lekarskiej to zadanie dla profesjonalisty. Wiemy, gdzie go znaleźć

Każda instytucja publiczna wymaga odpowiedniej dbałości o czystość, jednak przychodnie są szczególnymi placówkami. Przebywają w nich chore osoby, często dzieci, oczekujące pomocy lekarskiej i warunków, które nie pogorszą stanu ich zdrowia. Czyste podłogi oraz pomieszczenia sanitarne to podstawa. Co jednak z gabinetami lekarskimi, recepcją czy magazynami? Dziś odpowiadamy na pytanie, kto powinien dbać o czystość w przychodni.

Porządki w przychodni nie kończą się na recepcji i poczekalni

Wielu pacjentów skarży się na złe warunki, panujące w przychodniach. Jak pokazują statystyki, w grupie zakładów opieki zdrowotnej to właśnie publiczne przychodnie okazują się najbardziej zaniedbane. Niezachowanie standardów i wszechobecny brud mają ogromne znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo pacjentów. Szczególnie tych najmłodszych, o obniżonej odporności. ZOZ, do którego przynależy dana przychodnia, odpowiada za utrzymanie czystości we wszystkich pomieszczeniach, wchodzących w skład powierzchni użytkowej lokalu. Dyrektor przychodni lub dyrektor ZOZ nie może zatem zlecać sprzątania wyłącznie tych obszarów, w których przebywają pacjenci. Codzienne porządki oraz dezynfekcja powierzchni i sprzętów powinna obejmować wszystkie pomieszczenia w przychodni, z naciskiem na strefę medyczną, m.in. gabinety zabiegowe, gdzie wyjątkowo ważne jest zapobieganie zakażeniom. Oprócz samej poczekalni, korytarza, szatni i recepcji, porządki obejmują więc też pomieszczenia sanitarne, gabinety lekarskie i rehabilitacyjne, pomieszczenia gospodarcze oraz magazyny.

Gdzie szukać fachowej pomocy w sprzątaniu przychodni?

Na szczęście to nie dyrektor ani personel placówki zajmuje się przeprowadzaniem gruntownych oraz codziennych porządków. Sprzątanie przychodni wykonują profesjonaliści, którym zleca się określone zadania. Tacy jak nasi pracownicy, tworzący zespół Deluxe. Fachowcy z firmy sprzątającej są odpowiednio przygotowani do pracy związanej z dbaniem o czystość w pomieszczeniach ZOZ. Dezynfekcja, mycie, profilaktyka zakażeń to wybrane zagadnienia, które musi opanować każdy sprzątacz, zatrudniony w specjalistycznej firmie, jak nasza. Oferujemy kompleksowe prace porządkowe w przychodniach lekarskich oraz innych miejscach: biurach, szkołach, lokalach usługowych, a także w prywatnych mieszkaniach. Pomocy nie trzeba więc szukać daleko, wystarczy wykonanie jednego telefonu. Zamówione sprzątanie odbędzie się w umówionym terminie i zostanie przeprowadzone w taki sposób, jakiego zażyczy sobie nasz klient.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *