Jak impregnować podłogi kamienne?

Granity, marmury, gresy, konglomeraty oraz trawertyny są obecnie najczęściej stosowanymi materiałami, z których wykonuje się podłogi kamienne w różnego rodzaju budynkach. Tego typu posadzki wyróżniają się wytrzymałością i trwałością, ale by na długo zachowały swój atrakcyjny design, muszą zostać właściwie zabezpieczone przed brudzeniem i niszczeniem. Nawet podłoga z najtwardszego kamienia jest narażona na ogromne obciążenia, dlatego impregnacja odgrywa kluczową rolę w jej wieloletniej eksploatacji.

Posadzki kamienne są narażone na działanie wielu niekorzystnych czynników, takich jak:

  • woda, a w szczególności osady wapienne, które zostawia,
  • powietrze i przenoszone przez niego zanieczyszczenia,
  • kwarc i inne minerały prowadzące do powstawania rys i wycierania powierzchni,
  • agresywne środki chemiczne,
  • niewłaściwie dobrane technologie czyszczenia.

Wszystkie wyżej wymienione czynniki mają istotny wpływ na design podłóg z kamienia. Mogą prowadzić nie tylko do zmiany wyglądu posadzki, ale także jej właściwości, przyczyniając się chociażby do zmniejszenia odporności mechanicznej na ścieranie.

System impregnacji podłóg w technologii JohnsonDiversey

Jednym ze skuteczniejszych sposobów zabezpieczania podłóg kamiennych jest nowoczesny system impregnacji w technologii JohnsonDiversey. Jest to rozwiązanie, które można stosować niezależnie od tego, czy posiadamy posadzkę z marmuru, granitu, trawertynu czy innego kamienia. Metoda ta może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

System impregnacji podłóg w technologii JohnsonDiversey obejmuje trzy kroki, pozwalające na to, by posadzka kamienna miała zawsze nienaganny wygląd. Polega na zastosowaniu wysokiej klasy preparatów-impregnatów na bazie rozpuszczalników, które ułatwiają odrywanie cząstek brudu i mycie, nie zmieniając przy tym wyglądu i koloru podłogi. Środki te nie pozostawiają smug, zapewniając podłodze o wysokim połysku znakomity design.

Wykorzystując nowoczesne metody impregnacji podłóg kamiennych, możemy uzyskać doskonałe efekty końcowe, co w rezultacie pomoże nam zredukować koszty utrzymania posadzki poprzez zmniejszenie nakładów pracy podczas sprzątania oraz nakładów pieniężnych na preparaty chemiczne.

Wyślij wiadomość

Firma sprzątająca Deluxe
Ul. Świdnicka 14a/3
55-080 Kąty Wrocławskie
E-mail: biuro@sprzataniedeluxe.pl
Tel: +48 600 818 413
NIP: 913 123 51 16