Jak wyczyścić płytę indukcyjną?

Ceramiczne i indukcyjne płyty kuchenne wymagają systematycznego czyszczenia, które zazwyczaj ogranicza się do przetarcia ich powierzchni wilgotną, miękką ściereczką nie pozostawiającą kłaczków. Jeśli jednak coś na nie wykipi, wówczas ciecz trzeba usunąć bardzo szybko, aby się nie przypaliła i nie pozostawiła nieestetycznych śladów. Jak to zrobić, by nie zniszczyć i nie porysować płyty?

Ochrona przed zabrudzeniem

By płyta indukcyjna przez długi czas zachowała funkcjonalność i estetyczny wygląd, warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby w trakcie gotowania nic na nią nie kipiało. Każde tego typu urządzenie posiada pole grzewcze zaznaczone jasną kreską, które grzeje z określoną przez nas mocą (moc ta jest wyświetlana obok sterownika odnoszącego się do konkretnego pola grzewczego na kuchence). Jeśli będziemy pilnować, aby moc pola grzejnego zawsze była dopasowana do gotującej się zawartości garnka, wówczas nie musimy się obawiać, iż coś nam wykipi.

Szybka reakcja, gdy kipi

Rozlana lub rozsypana na powierzchni płyty indukcyjnej substancja może natychmiast się przypalić, dlatego w takich sytuacjach bardzo istotne znaczenie ma błyskawiczne reagowanie. Jeśli zauważymy to zjawisko od razu, należy przetrzeć powierzchnię kuchenki wilgotną ściereczką. Pamiętajmy, aby była to ściereczka z miękkiej tkaniny, gdyż płyty indukcyjne są mało odporne na mechaniczne uszkodzenia, dlatego łatwo je uszkodzić. Nie należy więc używać ostrych materiałów, takich jak np. wełna stalowa.

Codzienne mycie płyty indukcyjnej

Do codziennej pielęgnacji płyt indukcyjnych najlepiej używać odpowiednich środków czyszczących dedykowanych do tego rodzaju urządzeń. Dobry będzie jednak każdy preparat, który nie będzie zawierał w swoim składzie ściernych składników, ale te specjalistyczne na ogół o wiele skuteczniej rozpuszczają suche zabrudzenia, a po ich użyciu nie trzeba dodatkowo spłukiwać ich wodą. Niewielką ilość środka wystarczy wylać na płytę, rozprowadzić go ściereczką i zostawić na parę minut, a potem zebrać takimi ruchami, jakbyśmy polerowali powierzchnię kuchenki. Na koniec przecieramy płytę czystą, miękką ściereczką, aby nie powstały zacieki po wodzie.

Wyślij wiadomość

Firma sprzątająca Deluxe
Ul. Świdnicka 14a/3
55-080 Kąty Wrocławskie
E-mail: biuro@sprzataniedeluxe.pl
Tel: +48 600 818 413
NIP: 913 123 51 16